دسته بندی موضوعی
مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مراسم معارفه مدیرعامل جدید مؤسسه دانشمند:

فعالیت‌های دانش بنیان باید با روحیه انقلابی و خدمت به مردم باشد و با اسراف و تجملات هیچ تناسبی ندارد.

از ظرفیت جوانان متخصص، مؤمن، انقلابی، حزب الهی و ولایتمدار در مؤسسه دانشمند استفاده شود.
DSC 66

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشمند، مهندس سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مراسم معارفه دکتر علی خطیبی مدیرعامل جدید مؤسسه دانشمند؛ که روز شنبه مورخ 98/8/4 در سالن جلسات امام خمینی(ره) مؤسسه دانشمند با حضور برخی از معاونان و مدیران ارشد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت و تسلیت ایام حزن رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)،  شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت امام رضا(ع) تصریح کرد؛ آنچه حائز اهمیت است ضرورت حرکت تحول آفرین در مؤسسه دانشمند به منظور کمک به بنیاد مستضعفان به عنوان یک زیر مجموعه از این نهاد انقلابی است و به هیچ وجه مؤسسه دانشمند نباید ناهماهنگ با ستاد بنیاد و مأموریت‌های ابلاغی انجام وظیفه نماید.

 

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه افزودند:

یکی از اقدامات ارزشمندی که این مؤسسه باید آن را پیگیری نماید تلاش برای ارتباط صنعت و دانشگاه است. اما با سایر نهادهای متولی این امر نباید موازی کاری صورت پذیرد و این رخداد باید با در نظر گرفتن همپوشانی‌ها و نقش مکمل انجام شود. همچنین تربیت و آموزش جوانان مؤمن و انقلابی به منظور تربیت مدیران برای بخش‌های مختلف را از وظایف این مؤسسه برشمردند.

 

مهندس فتاح با یادآوری نقش جوانان حزب الهی و ولایتمدار در دوران دفاع مقدس تصریح کردند:

ما در جبهه‌های دفاع مقدس آوازه عالم شدیم ولی با بچه‌های ارزشی، هیچ وقت اسراف را شاهد نبودیم و همین جوانان ساده زیست و ارزشی و متخصص جنگ را اداره کردند؛ اسراف در نهادهای انقلابی پذیرفته شده نیست و فعالیت دانش بنیان با تجملات و اسراف و اقدامات زائد به هیچ وجه تطابق ندارد.

ایشان ادامه دادند: باید اقدامات بنیاد در حوزه‌های فناوری و دانش بنیان به اطلاع نخبگان و عموم جامعه برسد و این امر نیازمند تلاش و فرهنگ سازی و کار جهادی است.

 

در پایان مهندس فتاح با معرفی دکتر خطیبی مدیرعامل جدید و جوان مؤسسه دانشمند ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان تأکید نمودند که انشاءا... در دوره جدید مؤسسه دانشمند ضمن انجام اقدامات مؤثردر مسیر کمک به محرومین و مستضعفان و بکارگیری نیروهای مؤمن، متخصص و حزب الهی موفق عمل نمایید.

همچنین رئیس بنیاد از دکتر حامد عسگری در دوران مدیریت مؤسسه تشکر کردند.