دسته بندی موضوعی
چیت‌چیان، وزیر سابق نیرو در بازدید از موسسه دانشمند؛

ضرورت تغییر نگاه و نحوه حمایت از مستضعفین در جهت گسترش عدالت

DSC 0060 3

دکتر چیت‌چیان وزیر سابق نیرو و عضو هیئت علمی پژوهشگاه این وزارتخانه در دیداری که روز یکشنبه 10 شهریور ماه از موسسه دانشمند، با قدردانی از تلاش علمی این موسسه در بازتعریف مفهوم مستضعف و نگاه نوآورانه به محرومیت‌زدایی و عدالت، به اهمیت موضوع تغییر نگاه حمایتی برای رفع استضعاف پرداخت.
چیت‌چیان با اشاره به اینکه فعالیت‌های کمیته امداد و بهزیستی در طول این سال‌ها کار نیک و بزرگی بوده است، گفت: باید رویه‌ای هم در کنار این‌ها اتخاذ شود تا گروه محروم و مستضعف جامعه، به جامعه‌ی برخوردار بپیوندد.

 

DSC 0003 2


در ابتدای این دیدار دکتر سید حامد عسگری، مدیرعامل موسسه دانشمند ضمن خوش‌آمد گویی، به توضیح فعالیت‌های موسسه در حوزه دانش‌بنیان و محرومیت‌زدایی با مدل نوآوری فراگیر با توجه به پایه هرم توزیع ثروت و ارتباط موثر صنعت و دانشگاه از طریق شبکه تحقیق و توسعه پرداخت.
وی در ادامه با اشاره به مطالعات و اقداماتی که در حوزه انرژی‌های نو و پاک در موسسه انجام شده گفت: در تصویر کلان موسسه دانشمند سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه انرژی‌های نو از رویکردهای راهبردی موسسه است که با قدرت و دقت پیگیری می‌شود.
وزیر سابق نیرو هم با بیان اینکه حوزه انرژی در دنیا در حال گذار است گفت: انرژی حوزه‌های مختلف دارد و آنقدر دامنه‌اش وسیع است که اگر فقط در همین حوزه در کشور فعالیت کنیم و آن را به ثمر برسانیم، کشور ما می‌تواند به راحتی به قطب انرژی‌ جهان تبدیل شود. همین کار بیشتر نیازهای کشور برطرف خواهد داد.
در ادامه این نشست، چیت‌چیان از پیشرفت‌هایی که در حوزه انرژی‌های بدون کربن و پاک در سایر کشورها انجام شده، همچنین مباحثی در خصوص نیروگاه‌های محلی کوچک، اتلاف انرژی پایین، ریز شبکه‌ها در tct را مطرح کرد که در پایان مقرر شد برای استفاده از این تجارب، جلسات بعدی در دستور کار قرار گیرد.