دسته بندی موضوعی
دکتر خطیبی: منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان ، نصب العین ماست.

مدیرعامل جدید مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند: مهمترین وظیفه ما در برنامه میان مدت محرومیت زدایی و بلند مدت خشکاندن ریشه محرومیت است.

ارتباط صحیح صنعت و دانشگاه نقش مؤثری در عملیاتی کردن محرومیت زدایی دارد.
54c

دکتر علی خطیبی مدیرعامل جدید مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند در جلسه معارفه روز شنبه مورخ 98/8/4 که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، رئیس حوزه ریاست، رئیس مرکز حراست بنیاد مستضعفان و جمعی از معاونین و مدیران ارشد بنیاد مستضعفان در سالن جلسات امام خمینی(ره) مؤسسه دانشمند برگزار شد. ضمن تشکر از حسن ظن ریاست محترم بنیاد در محول کردن این مسئولیت به ایشان تأکید کردند انشاءا... این فرصت را به حسن فعل تبدیل کنیم. دغدغه و برنامه ما همانطور که ریاست محترم بنیاد اشاره فرمودند تلاش برای محرومیت زدایی و حرکت در مسیر خشکاندن ریشه محرومیت در کل کشور می‌باشد و این مهم با توکل به پروردگار متعال و استفاده از ظرفیت بسیار بالای اساتید و جوانان دانشگاهی و سایر جوامع علمی کشور خصوصاً بهره مندی از توان شرکت‌های دانش بنیان عملیاتی می‌شود. طبق نقشه راه اعلامی ریاست محترم بنیاد مستضعفان، اولویت فعالیت‌های مؤسسه دانشمند، تحقیق و توسعه به منظور حل مسائل و افزایش بهره وری صنایع داخل بنیاد است.

همانطور که در دعاهایمان طبق حدیث شریف پیامبر گرامی اسلام(ص) که فرموده‌اند" اللهم انی اعوذ بک من علم لاینفع" از دانشی که سودی نداشته باشد به خدا پناه می‌بریم؛ یکی از آفات امروز پژوهش، در کشور ما همین مسأله است به عبارتی برخی پژوهشها مقالات و پایان نامه‌ها هیچ کاربردی نه برای دانشگاه و نه برای صنعت دارند؛ لذا ما تلاش خواهیم کرد در ریل گذاری صحیح این موضوع در بنیاد کوشا باشیم؛ طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و افزایش کمی و کیفی آنان همانطور که در دیدار نخبگان کشور با ایشان تأکید فرمودند" تعداد شرکت‌های دانش بنیان باید از چهار هزار به چهارصد هزار شرکت دانش بنیان افزایش یابد آن هم در بازه زمانی کوتاه". این فرمایش  ایشان را نصب العین قرارداده و در حد توانمان در این جهت حرکت خواهیم کرد.

دکتر خطیبی افزود: این مژده و افتخار برای ایران در جهان است که بیش از دویست تن از اساتید ایرانی جزو یک درصدی ها هستند که مقالات این اساتید ایرانی مورد استناد علمی سایر محققان و پژوهشگران دنیا قرار می‌گیرد و این کرسی یک درصدی ارجاع علم به دانشمندان ایرانی موجب افتخار و درخشش دانش نخبگان ما است و از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. باید این اساتید و سایر اساتید و دانشجویان دانشگاههای ما که دغدغه و طرح و ایده‌ایی برای حل مسائل و مشکلات کشور دارند مورد حمایت بنیاد قرار گیرند.

رفع محرومیت در بسیاری از نقاط کشور، نیاز به دانش روز دارد، نیاز به توانمندسازی دارد، و این مهم با تلاش جوانان دانشگاهی قابل دستیابی است.

ما انشاءا... بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و در ارتقاء سطح فعالیت‌های بنیاد جهت رسیدن به اهداف کلان آن، بکارگیریم.