دسته بندی موضوعی
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

چشم انداز موسسه دانشمند به واسطه استفاده و جذب نیروهای جوانان روشن و موفق است

علیزاده با بیان اینکه چشم اندازی که برای موسسه دانشمند دارم بسیار خوب است افزود: باید در جامعه فرهنگ سازی کنیم تا استفاده بهینه از ظریفیت این شرکت ها داشته باشیم.
201606109470459760

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، رضا علیزاده نائب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح تازه، در خصوص اهمیت شرکت های دانش بنیان گفت: عصر عصر شرکت های دانش بنیان است. کار کردن به شیوه سنتی در سطح جهانی دیگر جوابگوی مسائل و مشکلات موجود نیست و شرکت های دانش بنیان حرف اول را نمی‌زنند و مدیریت اقتصادی دنیا در دست این شرکت هاست.

چشم انداز موسسه دانشمند به واسطه استفاده و جذب نیروهای جوان روشن و موفق است

 

وی افزود: کشورهای توسعه یافته با طرح های خود کشورهای جهان سومی و در حال توسعه را مدیریت می کنند. کشورهایی که از ظرفیت شرکت های دانش بنیان استفاده کرده و می کنند و با عدلم و منطق پیش می روند موفق‌تر بوده و با کار و فکر خود کشورهای جهان سومی را به سوی خود کشانده اند.

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان در شرایط فعلی که کشور ما با آن روبرو است اعم از اعمال تحریم‌ها از سوی برخی از کشورها، میتوانند کمک بسیار بزرگی برای برون رفت از این وضعیت را داشته باشند.

وی گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان می توانیم در برابر تحریم‌ها مقاومت بیشتری داشته باشیم. دولت از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده و تسهیلات خاصی به برخی از این شرکت‌ها داده می شود.

علیزاده گفت: در مدیریت کلان کشور کم‌کم این موضوع جا افتاده که استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها یک ضرورت است.

وی یادآور شد موسسه دانشمند فعالیت خوبی در این زمینه‌ها دارد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این موسسه هستم، در شرایط فعلی عملکرد خوب و قابل قبولی دارد و در جذب نیروی جوان نیز بسیار مفید واقع شده است.

علیزاده با بیان اینکه چشم اندازی که برای موسسه دانشمند دارم بسیار خوب است افزود: باید در جامعه فرهنگ سازی کنیم تا استفاده بهینه از ظریفیت این شرکت‌ها داشته باشیم.