دسته بندی موضوعی
محمد رازینی؛ مدیرعامل شرکت توسعه دانش بنیان سینا

در راستای سیاست‌های بنیاد مستضعفان از پنج شرکت در حوزه‌های «بازی و سرگرمی» «مقاله یابی، پروپوزال نویسی و تولید محتوا»، «بیمه‌بازار»، «مسیریابی» و «توان‌یاب برای حمایت از معلولین» حمایت کردیم.

محمد رازینی در گفتگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی مؤسسه دانشمند به تشریح اقدامات انجام شده در شرکت توسعه دانش بنیان سینا طی 9ماه گذشته پرداخت.
DSC 36

محمد رازینی در گفتگو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی مؤسسه دانشمند به تشریح اقدامات انجام شده در شرکت توسعه دانش بنیان سینا طی 9ماه گذشته پرداخت.

وی اظهارداشت: شرکت دانش بنیان سینا، از زیر مجموعه های موسسه تحقیق و توسعه دانشمند است و در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر فعال می‌باشد و بر روی کسب و کارهای نو در استارتاپ های فعال سرمایه گذاری می‌نماید.

رازینی یادآور شد: سرمایه گذاری روی کسب و کارهای نو، نیاز به پذیرش ریسک بسیار بالا دارد و هر نهاد سرمایه‌گذاری حاضر به پذیرش این ریسک نمی باشد. ما طی ۹ ماه گذشته پس از مراجعه ۵۳ شرکت برای جذب سرمایه برای ۳۲ مورد آنها جلسه بررسی تشکیل دادیم و در نهایت ۵ شرکت موفق به جذب حمایت ما شدند.

 رازینی در تشریح فعالیت‌های ۵ شرکتی که در آنها سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند افزود: «شرکت NFS GAMES» در حوزه محتوای بازی و سرگرمی فعالیت می کند و موفق به اخذ مجوز حضور در مرکز نوآوری پاریس «station F» گردیده و هم اکنون به عنوان تنها استارتاپ ایرانی در آن مکان استقرار دارد.

 رازینی در ادامه افزود همچنین «شرکت توانیتو» یک پلت‌فرم(سَکو) ارائه خدمات متنوع به معلولین و توان یابان است که موسس آن نیز از بیماران «SMA» با ۹۸ درصد معلولیت می‌باشد. این خدمات محدوده‌های متفاوتی دارند و توان یابان می‌توانند به راحتی برخی نیازهای خود مانند «درخواست حمل و نقل، پزشک، آرایشگر و...» را در محل منزل خود دریافت کنند و این شرکت می تواند در کاهش بخشی از مشکلات این عزیزان موثر باشد.

 همچنین رازینی در ادامه با معرفی مجموعه «نویسش» به عنوان اولین پلتفرم تولید محتوا در ایران تکمیل کرد؛ کار کرد اشتغال زایی این برنامه کمک به فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار است. وی گفت: به عنوان مثال فردی که تحصیلاتش در حوزه فیزیک است در این پلت فرم ثبت‌نام می‌کند و اگر فردی نیاز به مقاله فیزیک داشته باشد و یا پروپوزالی بخواهد، توسط افراد مشغول در این پلتفرم برایش تهیه می‌شود. در این پلتفرم کلیه مراحل تهیه از ویراستاری تا ترجمه و ... صورت می‌پذیرد و هزینه‌های پژوهشگران را پایین می آورد.

 رازینی همچنین با معرفی «شرکت شیوه» که در حوزه مکان یابی فعال است افزود: این شرکت خدمات زیرساختی نقشه را به کسب و کارها ارائه می دهد و در حال حاضر حدود سه هزار کسب و کار اینترنتی از خدمات آن بهره مند می‌باشند. البته همزمان خدمات مسیریابی نیز جزو خدمات آن است.

 رازینی در پایان با معرفی «شرکت بیمه بازار» به عنوان اولین و بزرگترین درگاه مقایسه و خرید انواع خدمات بیمه‌ای،  جزو پنج شرکتی است که مجموعه توسعه دانش بنیان سینا از آنها حمایت مالی کرده افزود: این اپلیکیشن این امکان را به متقاضی می دهد که بتواند قیمت و خدمات بیمه‌ها را با هم مقایسه اقدام به خرید بیمه نامه مورد نیاز خود به صورت غیر‌حضوری نماید و بیمه نامه معتبر زیر نظر بیمه مرکزی خود را طی ۲۴ ساعت در هر محلی که تمایل دارد دریافت کند.

رازینی همچنین افزود: در سرمایه گذاری روی این شرکت‌ها به این نکات توجه کرده‌ایم که زمینه‌های مورد نظر رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های بنیاد مستضعفان و اشتغالزایی و کارآفرینی مورد توجه قرار گیرد و در آن مسیر قدم برداریم. امیدواریم با حمایت بیشتر ریاست بنیاد و مدیرعامل موسسه دانشمند سهام شرکت‌های جدید دیگری را نیز خریداری نماییم. معتقدیم شرکت‌هایی که روی آنها سرمایه‌گذاری کرده‌ایم میتواند در بدنه سنتی بنیاد مستضعفان اثرگذار و منشاء تحول باشد.

معتقدم در 9 ماه گذشته با وجود محدودیتهای که داشتیم عملکرد خوبی در تملک شرکتهای اشاره شده انجام دادیم و خوشحالم که در حد توانمان توانستیم اثرگذار باشیم.