دسته بندی موضوعی

نشست مشترك معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و مديرعامل موسسه دانشمند

DSC 0071

در نشست مشترك معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و مديرعامل موسسه دانشمند تاكيد شد؛
اثربخشي استفاده از ظرفيت‌ مجموعه‌هاي دانش‌بنيان در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي
نشست مشترك دكتر محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه امروز (يكشنبه 1 مهرماه) در بازديد از موسسه تحقيق و توسعه دانشمند با دكتر حامد عسگري مديرعامل اين موسسه ديدار و گفتگو كرد.
دکتر عسگری مدیرعامل مؤسسه دانشمند در اين ديدار، تصريح كرد: با همکاری دستگاه قضائی روند توانمندسازی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده‌ایم كه اميدواريم اين روند با تعاملات دوجانبه تقويت يابد.
دکتر عسگری همچنين با اشاره به اقدامات مثبت انجام گرفته در محروميت‌زدايي و ايجاد اشتغال پايدار به مانند شهر قلعه گنج و پيگيري بازديد از اين شهر، تاكيد كرد: توجه به اقتصاد دانش‌بنیان زمينه‌ساز ایجاد کسب‌وکارهای نو در مناطق محروم خواهد شد.
دکتر محمدباقر الفت در اين ديدار با اشاره به فعاليت‌ها و عملكرد موسسه تحقيق و توسعه دانشمند، گفت: استفاده از ظرفیت‌هاي مجموعه‌های دانش‌بنیان رابطه مستقیمي با کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تاكيد كرد: دستگاه قضائی آماده مشارکت با مؤسسه تحقیق و توسعه دانشمند در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

 

 DSC 0070

 

وي در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس، يادآور شد: رشادت‌های جوانان در دفاع مقدس و حضور آنان، ایران را در مسیر استقلال، آزادی و امنیت ملی قرار داده است؛ به همین منظور استفاده از جوانان رابطه مستقیمي با حفظ و تقويت منافع ملي و پرورش مديران مستعد و توانمند دارد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه همچنين خاطرنشان كرد كه به فرمان مقام معظم رهبری مهم‌ترين آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، حاشیه‌نشینی، اعتیاد و مسائل غیراخلاقی همچون پدیده کودکان کار مورد بررسی اين نهاد قرار گرفته است.
شايان ذكر است در این نشست همچنين معاون امور برنامه ریزی و توسعه اقتصادی بنیاد مستضعفان، مدیرعامل بنیاد علوی و دیگر مدیران حضور داشتند.