دسته بندی موضوعی
مصاحبه اختصاصی قانون با سید محمدجواد ابطحی

اقدامات موسسه دانشمند گام مهمی در ارتقای ارتباط دانشگاه و صنعت است

edited2

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشمند به نقل از پایگاه خبری قانون، سید محمد جواد ابطحی در مصاحبه اختصاصی با قانون گفت: در اصفهان حدود ۴۰۰ شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند که محصولات دارای فناوری پیشرفته این شرکت‌ها در بازار داخل و خارج از کشور عرضه می‌شود. برخی از این شرکت‌ها زیر پوشش موسسه دانشمند  که زیر مجموعه بنیاد مستضعفان است ،هستند که حمایت برای راه‌اندازی و فعالیت آنها را برعهده دارد.
به گزارش قانون، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اهمیت اقتصاد دانش بنیان و ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری، در نظام آموزش عالی کشور و دیگر شئون مرتبط، آنطور که شاید و باید اقدام موثر و عملی صورت نگرفته است.

سیدمحمد جواد ابطحی ادامه داد: برخي شرکت های دانش بنیان که معمولا توسط افراد تحصیل کرده دانشگاهی تاسیس شده اند، با تسهیلاتی که از صندوق نوآوری و شکوفایی می گیرند، توانسته اند قدم های مثبتی بردارند.

این نماینده مجلس گفت: در اصفهان ما فقط حدود ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که در حال فعالیت هستند و محصولات هایتِک تولید و تکنولوژی را وارد عرصه صنعت و بازار کشور می کنند اما در این میان، مجموعه هایی هم هستند که حاضر نیستند از تکنولوژی ایرانی و محصولاتی که این شرکت ها ارائه می دهند، استفاده کنند و این مشکلی است که در سیاست های ما حاکم هست.

همت موسسه دانشمند ستودنی است

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره همت موسسه دانشمند جهت ورود و حضور در عرصه شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: حضور موسسه دانشمند برای حمایت از شرکتهای دانش بنيان، قدم مهمی است که برداشته شده و این، قدرت ریسک‌پذیری مدیران این مجموعه و مدیران بنیاد مستضعفان  را نشان می دهد و حاکی از آن است که آنان ترسی از سرمایه‌گذاری نداشتند. اما بیشتر به عزم و اراده ای برمی گردد که داشتند و موفق هم بود و حتی باعث ایجاد انگیزه هم شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در پایان خاطرنشان ساخت: چنانچه فعالیت های مشابه شود، و جوانان شاغل در این شرکت ها، به لحاظ حقوق و مزایا نیز احساس رضایت کنند، بی شک(علم به عمل رسیده )و دانش به ثروت منجر می شود. البته با رویکردی که دولت و مجلس در این راستا دارند، باید به این سو برویم و جوانان را به صحنه آوریم. اتفاقا قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیز می تواند به حضور بیشتر جوانان یاری برساند.